• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych – współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet.

Nasza szkoła otrzymała list, od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, zawierający serdeczne podziękowanie za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Do listu, podpisanego przez Parę Prezydencką, dołączony był okolicznościowy egzemplarz powieści.
          Dziękujemy za uznanie naszej szkolnej akcji i oryginalne wydanie „Nad Niemnem”, które będzie przypominało uczniom tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania.

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich
      • Kaczki Średnie 63 62-700 Turek Poland